Водителката Ивана Миленковиќ е едно од најубавите ТВ-лица на РТС.  Освен тоа, таа е многу активна и на социјалните мрежи каде секојдневно добива многу коментари и комплименти на сметка на својот изглед.

Ивана Миленковиќ честопати своите придружници ги остава без здив со својот стил. Според повеќето од нив, таа е вистинска дама која зрачи со елеганција.

Со својата нова фотографија на Инстаграм, на која таа позира во еден ресторан во Белград, Ивана воодушеви многумина и уште еднаш докажа дека е непогрешлива кога станува збор за модата. На фотографијата таа носи сребрен фустан и бунда.

-Разведрете ги сивите денови – напишала водителката во описот на фотографијата.

На многумина им се допадна оваа фотографија на Ивана, па под објавата се нижеа коментари со пофалби за нејзиниот стил и изглед.