Меланија оперирана од тумор на бубрег

Меланија Трамп, првата дама на САД го оперираше бубрегот и ќе биде задржана во болница до крајот на неделата.

Белата Куќа соопштила дека Меланија е примена во национмалниот воен медицински центар „Волтер Рид".

За потсетување, последен голем хирушки зафат меѓу првите дами го имаше Ненси Реган во далечната 1987. На неа и направена мастектомија бидејќи и бил откриен тумор на градите.

Иста операција имала и Розан Картер во 1977, како и Бети Форд во 1974.

Поврзани

Најнови вести

Коментари