Меган Маркел на венчање на внуката на Леди ДИ – и со фустанот ја засени невестата (видео)

Војвотката од Сасекс вчера заедно со принцот Хари присуствувале на венчавање на Сисилија Мекоркодеј, внука на Лејди Ди и за тоа прилика одбрала преубав, лесен лелеав и елегантен фустан со кој веднаш ги воодушеви нејзините фанови. 

Секако, најновата членка на кралското семејство била главна ѕвезда на венчањето, што секако за невестата е малку непријатно.

 Меган и принцот Хари ги ускладиле боите, со што тој носи сина кравата која одговара цо нејзиниот фустан.


Вљубениот пар цело време се држеле за рака, каде што во ден момент било корисно, бидејќи Меган со високите потпетици упаднала во дупка во тревата, каде што моќела да заврши на коленици. Доколку оаднеше секако дека главна вест ќе беше паѓањето а фустанот за час заборавен.

 

Diana's niece is married today❤️ #meghanmarkle#princeharry#diana#princessdiana

A post shared by Whenmeghankissedharry (@whenmeghankissedharry) onJun 17, 2018 at 6:21am PDT

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари