Актерката Марго Роби откри колку била нервозна додека снимала жешка сцена со Леонардо ди Каприо во „Волкот од Волстрит“.

Роби, која многумина ја нарекуваат најубавата жена на светот, била многу нервозна пред да сними интимна сцена на подот со познатиот холивудски актер и за дополнително да се охрабри, испила неколку чашки текила.

„Бев многу нервозен“
„Нема да лажам, испив неколку текили пред да ја снимам таа сцена на подот. Бев многу, многу нервозна“, рече Роби во интервју за BAFTA: A Life In Pictures, нагласувајќи дека можеби само изгледаше самоуверено, но тоа во никој случај не беше.

Роби за време на снимањето на сцената имала само 22 години, а нејзиниот партнер Ди Каприо бил 15 години постар. Станува збор за сцена која се одвива во детската соба и во која Роби, која ја игра Наоми Лапаља, сопругата на Џордан Белфорт, се обидува да го испровоцира Ди Каприо покажувајќи го своето голо меѓуножје. Ова е една од најексплицитните сцени во веќе многу експлицитен филм.