Магазинот "Vogue" организираше гала забава

Манекенката изненади: Додека другите ја кријата долната облека, таа ја покажа!

Многу често славните го кријат тој детаљ, но оваа манакенка гордо го истакна.

По повод Модната недела во Париз, вчера вечер магазинот "Vogue" организираше гала забава. "Irving Penn Exhibition" била првата гала забава организирана за време на модната недела чија цел е да ги прослави модата и убавината. Меѓу поканетети гости била и манакенката Шанел Иман која оставила голем впечаток.

Прекрасната Шанел се појавила во црн фустан која со еден потег направила нејзиниот изглед да биде уште повеќе провокативен.

И покрај тоа што долниот веш веќе ѝ го заприметиле папараците, таа намерно го истакнала уште еднаш. Нејзината постапка може да се опише со зборовите "Погледнете што носам под фустанот".

Сепак, целосниот изглед на Иман беше апсолутно гламурозен, а тоа го постигна така што изгледот го надполона со прекрасна шмина и одлична фризура. Младата Шанел успеа во својата цел, да ги посочи сите очи вперени во неа.

Поврзани

Најнови вести

Коментари