Ким Кардашијан објави слики и се присети на одморот со своето семејство на кој биле минатиот месец, а следбениците на ријалити sвездата овојпат не се фокусираа на нејзините облини.

Ким Кардашијан сподели секси фотографии од одмор на островите Турк и Каикос каде што беше со своето семејство минатиот месец и сигурно не очекуваше дискусија во оваа насока.

„Врати ме назад“, напиша 40-годишната ријалити sвезда заедно со својот пост. Ким се присети на убавиот одмор со слики на кои носи мало бикини што го истакна нејзиното бујно тело.

Сепак, коментарите на Твитер повеќе се фокусираа на нејзиниот љубовен живот и врската со нејзиниот сопруг Канје Вест (43) од кого се разведува за што неодамна аплицираше.

„Кој сакаш да те прими назад … Damon Johnson, Ray J, Nick Lachey, Nick Cannon, Reggie Bush, Miles Austin, Kris Humphries, или Kanye West?“, „Ким, можеш буквално да скокнеш во приватен авион и заминеш каде сакаш. Не те носиме”,” Врати се кај Канје Вест “,” Ким, животот не е совршен, престани да барате совршенство. Повеќето од нас мажите не сме ниту половина добри колку Канје и не може да сториме половина од работите што Канје може да ги направи за тебе, но сепак жените мислат дека ние сме најдобри за нив. Те молиме уживај во човекот што Бог ти го дал. Тој не е совршен и никој од нас не е”,” Канје дефинитивно ќе те прими назад затоа што тој навистина те сака “, напишаа следбениците на ријалити ѕвездата.

Објавувањето собра повеќе од 600 коментари и околу 15.000 лајкови за еден час, а Ким ја следат близу 70 милиони луѓе на Твитер.

Инаку, неодамна странските медиуми напишаа дека раперот не верува дека Кардашијан навистина сака развод од него, иако покренала тужба.

“Тој ја познава и знае дека таа не сака да го стори тоа. Тој е добар и покрај сè, но тој навистина не верува дека Ким ќе стави крај на нивниот брак”, рекол извор за Hollywood Life.

“Канје гледа на тоа како потег во шахот, поради што не реагира и не прави ништо. Изгледа дека нема план да одговори на молбата за развод во скоро време. Целото семејство на Ким е зачудено од ова”, додаде изворот.

Патем, како што неодамна објави Page Six, Кардшијан и Вест се согласија да ги воспитуваат заедно ќерките Норт (7) и Чикаго (3) и синовите Сент (5) и Псалм (1), но раперот комплицираше сè.

Ким може да стигне до Канје само преку осигурување затоа што ја спречил во други средства за комуникација. Имено, раперот го сменил бројот на мобилниот телефон и не сака директен контакт со Кардашијан. Тој исто така бара Ким да не биде таму кога ги посетува нивните деца.