Македонката Мади Крстевски ја освојува Австралија на „The Voice“ (ВИДЕО)

Прекрасната Македонка Мади Крстевски од Мелбурн учествуваше на натпреварувањето „The Voice" во Австралија.

Ова натпреварување се одржува во Австралија од 15. април 2015 година, а на најновото издание се појави Мади.

Македонката Мади пред судиите се претстави со песната „The One That Got Away" и ја воодушеви публиката, како и жири-комисијата.

Уживајте во нејзината прекрасна изведба.

Поврзани

Најнови вести

Коментари