Милица Веселиновиќ (17) и Менсур Ајдарпачиќ се најдоа во центарот на вниманието штом започна емитувањето на последната емисија „Задруга“. Имено, нивната врска се разви многу брзо, а тие не се ни обидоа да ги сокријат интимните моменти од камерите.

За српските медиуми зборуваше мајката на Милица, Ана Веселиновиќ, која изјавила дек е распаметена поради скандалозното однесување на нејзината ќерка.

– Се трудам да бидам добра, колку што можам. Во никој случај не го очекував тоа од неа, мислев дека нема шанси моето дете да направи такво нешто. Навистина сум разочарана од однесувањето на ќерка ми, тешко ми е. Ништо повеќе не може да ме изненади – изјави мајка и за  Kurir.rs.

Таа откри и дека малолетната Милица досега имала само една сериозна врска која траела година и пол, а на која и се спротивставувале двајцата родители.

Таа вели дека таа и нејзиниот сопруг Милица секогаш внимавале на неа и гледале што прави. Таа вели дека имала проблеми на училиште поради тоа момче, па се плашеле дека таа ќе го напушти училиштето поради него, но тоа не се случило.

– Милица никогаш не се впушта во врски туку така. Ми рече дека прво треба да биде пријател со некого. Никогаш не сум слушнала дека Милица била со некого за една ноќ. Не знам што и се случи – додаде шокираната мајка.

Таа исто така рече дека не и се допаѓа однесувањето на Менсур кон Мини, со кого тој имаше врска порано во Задруга, и дека се плаши дека истото ќе се случи и со нејзината ќерка.

– Таа ме изневери, да не е моја сешто би рекла, се ќе и кажам во очи. Третиот ден по влегувањето на Милица во Задруга, завршив во Итната медицинска помош поради висок крвен притисок. Не можев повеќе да издржам. Можеби се случи љубов, но ттакво однесување сепак не и прилега, не можам да ја препознаам – рече таа на крајот од разговорот.