Пејачката Мадона (62) не мирува ниту во седмата деценија, а ги изненади обожавателите со фотографиите кои ги објави на Инстаграм.

Таа во моментов промовира нов албум, а неодамна беше мета на критики поради бројните естетски зафати на нејзиното лице. На социјалните мрежи, таа не престанува да шокира со фотографии во секси изданија.

Мадона покажа како се бори со стареењето и позираше во необична комбинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

– Нов живот. Њујорк. Метаморфоза – напишала кратко во описот пејачката која позира во кожен градник.

Стотици позитивни коментари и емотикони со срце ги украсија фотографиите, кои им се допаднаа на повеќе од 500.000 луѓе.

Интересно е што пејачката честопати ја избира бањата како место за фотографирање, каде минатата година имаше и серија поинтимни фотографии.

Таа била во брак двапати, со Шон Пен и Гај Ричи, и има шест деца.