Поп кралицата Мадона не престанува да ја изненадува јавноста од ден на ден дури и во седмата деценија кога објави семејна фотографија на која позираат со нејзините три сестри и татко ѝ.

Семејството се собра по повод 90-от роденден на нејзиниот татко Силвио Циконе, а пејачката позираше со своите три помлади сестри на прославата што се одржа во Мичиген. Не треба многу за да се забележи колку се разликува од 59-годишната Мелани, 53-годишната Џенифер и 61-годишната Пола.

Сестрите ретко кога се заедно, а уште поретко може да се видат заедно во јавност, па затоа оваа фотографија предизвика голем интерес кај јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)