Најпопуларната југословенска пејачка Лепа Брена, познато е дека поседува луксузен стан во Монте Карло, но сега откри неверојатен податок.

Имено нејзина комшивка е кралицата на поп музиката Мадона .

Српската фолк-пејачка и американската ѕвезда немаат стан во иста зграда, но нивните тераси се спроти едни на други, па се гледаат низ прозорецот.

– Брена и Боба Живојиновиќ со години поседуваат имот во Монте Карло, каде се наоѓаат во моментов. Кога избувна пандемијата, тие се преселија таму затоа што нивните денови беа поубави и поисполнувачки. Тие познаваат многу луѓе и се чувствуваат како вистински домаќини. Многу познати имиња од светот на бизнисот купиле недвижен имот во Монте Карло, а Мадона е меѓу последните. Купи стан до зградата каде што е Брена. Нивните станови се дури со иста големина и имаат ист распоред – открива извор близок до Брена.

– Ја сретнав Мадона во лифтот. Таа одеше на трчање. Мислев колку е симпатична, мала и личи на неа, а тоа всушност беше таа, изјави Брена