Леонардо Ди Каприо оваа куќа ја купил со парите од "Титаник", сега ја продава трипати поскапа (фото)

Холивутскиот срцекршач одлучил да ја продаде куќата во околина на Лос Анѓелес која своевремено ја купил со парите заработени од "Титаник"

Кога пред дваесетина години се вивна во ѕвездите во улогата во филмот "Титаник", Леонадро оваа убава куќа во шпански стил ја купил која се наоѓа во околината на Лос Анѓелес, на езероро Силвер Лејк.

 

Во тоа време, оваа пространа куќа со базен ја платил 769.500 евра.

Сега одлучил да ја продаде по цена од 1, 749 милиони долари, што скоро трипати е поскапа отколку што ја платил.

Дали на славниот глумец поради нешто му се потребни пари, или оваа куќа му досадила, не се знае, но благодарение на идеата да ја продаде може да се види убавината на куќата.

Поврзани

Најнови вести

Коментари