Лејди Гага ја фотнале на њујоршките улици додека напуштала едно телевизиско студио, а за таа прилика пејачката облекла неверојатно високи потпетици – од дури 30 см.

Ledi Gaga
Таа е позната по својот екстравагантен стил на облекување, па така не разочарала ни сега. Облечена во црн фустан, црни кожени чизмички со огромни платформа и потпетици во раката имала црна чантичка.

 

Ledi Gaga

Целиот изглед го надополнила со очила за сонце, а косата ја собрала во пунџа. Друштво и правел телохранителот кој ја следел во чекор.

– Аууу, што облекла; Се надевам нема зглоб да свитка…, вака коментирале фановите, а што велите вие?! Би облекле ли вакви чизми?

 

Ledi Gaga