Актерката Шерон Стоун (63) на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира во костим за капење.

Стоун носи едноделен црн костим за капење и лежи на карпата, а во комбинацијата додала очила за сонце. Во описот на објавата во која вели дека треба да се одмори и да се сонча, додала дека е важно да се грижите за себе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

„Важна е грижата за себе”, напишала во описот на првата фотографија на која глумицата лежи на карпа на море, додека во описот на втората фотографија напишала: „Тело, ум и дух“.