Промоцијата на материјалот е закажана за 21 јули

Лана Дел Реј објави две нови песни од претстојниот албум

Непосредно пред објавувањето на својот петти по ред студиски албум, закажан за 21 јули, Лана Дел Реј ја загрева атмосферата со нови песни од претстојното издание,.

Непосредно пред објавувањето на својот петти по ред студиски албум, закажан за 21 јули, Лана Дел Реј ја загрева атмосферата со нови песни од претстојното издание, па после најавниот сингл „Love" и насловната „Lust For Life" во дует со Викенд, вчера стигнаа и темите „Summer Bummer" и „Groupie Love", и двете во соработка со колегата Ејсеп Роки. Станува збор за песни во ар-ен-би стил.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари