Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во Италија.

Ова е трет пат оваа година парот да се венча – првпат се венчаа во Лас Вегас, минатата недела направија граѓанска венчавка во САД, а сега организираат раскошна венчавка во Портофино.

Кардашијан носеше краток бел фустан со долг превез, а Баркер елегантен црн костум.

И двајцата ги избраа креациите на италијанскиот бренд Dolce & Gabbana.

 

Раскошната прослава започна уште во петокот, а парот ги покани семејството и најблиските пријатели во Италија.

Баркер ја запроси Кортни во октомври 2021 година на плажа во Монтесито, Калифорнија.

Фото: принтскрин инстаграм