Колинда е убава, има нешто посебно... Карлеуша го шокирала цел Балкан, еве што рекла за Вучиќ, Бакир и Додик (видео)

Колинда е убава, има нешто неопишано... Карлеуша го шокирала цел Балкан, еве што рекла за Вучиќ, Бакир и Додик (видео)

Карлеуша е позната како остар моден критичар.

Пеачката Јелена Карлеуша го коментирала стилот на облекување на јавните личности од регионот.

- Јас тие ваши политичари не ги познавам, поима немам кои се. Тотално не ми е битно дали ги сакате или не – рекла пред да го коментира облекувањето на Бекир Изетбеговиќ, претседател на СДА.

- Не е лош. Не знам дали го сакате, јас него сега прв пат го гледам. Мене ми се бендисува – рекла таа.

На фотографијата која и била предочена на Карлеуша, Изетбеговиќ бил со Доналд Трамп и Меланија, на што рекла:

- Подобар фраер е од овој до него. Го знаете оној виц, кој е овој до Бекит? – рекла во шега.

За Колинда Грабар Китаровиќ рекла дека е убава и секси.

- Има нешто во неа што е неопишано привлечно. Жени како не не е важно што облекла – рекла.

За облекувањето на Александар Вуќиќ, кој на фотографијата бил со Емануел Макрон, рекла дека баш и не го мириса.

- Се гледа дека е висок, појава која е постојано се во одело. Неможе многу стил да видиш. Исто и корпоративно.

За Додик:

- Види, тој толку ми оди на нерви, и Том Форд да го облече јас би му нашла замерка – рекла Јелена.

Поврзани

Најнови вести

Коментари