Пејачката Северина Којиќ на Инстаграм го одбележа роденденот на својот долгогодишен пријател и ПР агент Давор Гргин.

“Дека сме живи и здрави уште сто години, дека има песни и вина и дека Бог нè штити … Те сакам до небото и назад. Среќен роденден, драги”, напиша пејачот покрај нивната заедничка фотографија на која таа носи необична капа со рогови, а тој славеничко капаче.

„… дека најдобрите жени се секогаш покрај нас … Те сакам!“, и одговори славеникот под објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Интересно е да се спомене дека Северина веќе долго време нема објавено фотографија со нејзиниот сопруг Игор Којиќ на нејзиниот Инстаграм, ниту тој со неа, па затоа со месеци кружат гласини за нивниот развод.