Пејачката Индира Радиќ ја помина најлошата агонија што може да и се случи на една жена, а таа агонија и ја подготви ни повеќе, ни помалку туку нејзиниот сопруг.

За приватниот живот на пејачката не се знаеше скоро ништо со години. Потоа, во една прилика, таа раскажа шокантно признание кое што и оставило трајни лузни на душата.

Имено, нејзиниот поранешен сопруг го киднапирал нејзиниот син и ја уценувал. Пејачката не можела да стапи во контакт со него со месеци:

-Мојот живот, особено во тој период, беше полн со трње, предизвици, искушенија, солзи, тага, болка. Отидов и се борев како морепловец. Да бев слаба и кукавица, немаше да преживеам. Мојот поранешен го зеде детето, тогаш сакав да умрам. Кога заврши судењето и во Босна и во Србија, синот ми припадна на мене – изјави Индира за домашните медиуми.

Пејачката се осврна и на нејзината врска со поранешниот сопруг, но откри зошто му простила.

– Мојот поранешен сопруг не е човек кој моли, ако тој се покажеше, ние сепак ќе бевме заедно. Бидејќи нашиот син не поврза во периодот кога веќе стана возрасен човек, кога сакаше да се ожени, тогаш се најдовме како родители и секако поминав низ сè. Си реков, не можам да заборавам, но заборавив. Најважно е дека мојот син е возрасен одговорен човек, кој се грижи за семејството, прекрасен човек и јас сум горда на него. Тој има прекрасна сопруга која дојде од Русија и јас сум пресреќна – изјави Индира.

Имено, Индира од бракот со маж чиј идентитет не го откри во јавноста го има синот Северин, кого го имала во 1991 година, кога имала 25 години и кој во моментов е нејзина најголем поддршка.