Ќерката на Мадона, Лурд Леон, доби забрана за учество на ревијата на Марк Џејкобс во Њујорк поради пристигнувањето на задниот влез.

Немилиот настан се случи само две години откако Лурд беше најавен како заштитно лице на кампањата на модната марка пролет 2021 година.

Немилиот настан се случи само две години откако Лурд беше најавен како заштитно лице на кампањата на модната марка пролет 2021 година.

На социјалната мрежа TikTok стана вирално видео на кое обезбедувањето го спречува влезот на Лурд, при што еден корисник покажува што се случува надвор од влезот.

Ќерката на Мадона се појавила точно во 18 часот кога почнувала ревијата, а обезбедувањето ја запрело на скалите. Тие и рекоа дека настанот е затворен. Додека Лурд се обидуваше да влезе, се слушаа случајни минувачи кои се обидуваа да му објаснат на обезбедувањето која е девојката што не ја пуштаат.

„Пушти ја да влезе, таа е ќерка на Мадона“, „Не знаеш која е?

Но обезбедувањето не попушти и тоа дополнително ги налути насобраните фанови кои потоа почнаа да скандираат: „Пушти ја да влезе!“

На крајот, Лурд се откажала и го покрила лицето со едната рака додека се враќала кон автомобилот во кој пристигнала.

@mickmicknyc Drama outside the #marcjacobs fashion show as #lourdes wasn’t allowed in after arriving exactly as the show started #nyfw #nyc #nycfashion #madonna ♬ original sound – New York Mickey

Лурд е најстарото дете на Мадона и е позната како нејзина мила, а пејачката ја имаше со актерот Карлос Леон. Пејачката има уште пет деца, од кои четири се посвоени, а со режисерот Гај Ричи го доби и синот Роко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOURDESLEON (@lourdsleon)