Ќерката на Мадона, Лурдес Леон е едно од лицата на новата модна кампања на Ријана Savage X Fenty. Освен неа и Синди Крафорд и Емили Ратајковски позираа со парчињата долна облека на Ријана.

Третата колекција на Ријана денес се појавува исклучиво на Amazone Prime, а Лурдес ја најави со серија жешки фотографии на нејзиниот профил на Инстаграм. Таа позираше во латекс градник, наметка и чизми високи до бутовите.

Лурдес дебитираше на модната писта во 2018 година на модната недела во Љујорк, и веќе еднаш беше модел за долна облека. Таа позираше во гаќи за линијата Parade x Juicy Couture, а се појави и во кампањи за Сваровски и Марк Џејкобс.

Таа се појави на насловната страница на Вог во септември заедно со колешките од пистата Џиџи Хадид и Каја Гербер. Таа неодамна крена прашина кога се појави на Мет Гала со небричени пазуви.