Ќе погодите ли кое девојче е на сликата? Денес важи за една од НАЈУБАВИТЕ водителки, а за нејзиниот развод сите пишуваа
Познатата водителка објавила фотографија од детството со што ги одушевила следбениците на Инстаграм, а многумина никогаш не би ја препознале.
Станува збор за Марија Ќилибарда која важи за една од најубавите жени на јавна сцена, а таа убавина изгледа ја наследила од нејзината мајка.

https://www.instagram.com/p/CKo9PLWHcoa/?utm_source=ig_web_copy_link

39 години порано. Мама е иста, јас малку се “извлеков“ и пуштив коса – напишала водителката во опис на фотографијата.

Да потсетиме, Марија неодамна ставила точка на бракот со кошаркарот Владимир Радмановиќ, и како што тогаш истакнала разводот и паднал многу тешко.

– Ми смета кога ќе слушнам како луѓето коментираат мој или  кој билодруг однос,тврдат дека браќните партнери пребрзо се откажуваат. Никој не знае што се случува позади затворени врати. Поради тоа и несакам да зборувам за својот приватен живот… Не зборував кога бев вљубена, зошто па сега. Повеќе не верувам во она вистинско бидејќи секој наш избор е на одредено време. Луѓето со време се притајуваат, мислат дека е се во ред, дека односот не треба да се негува, а се може да овене па и љубовта. Кога ќе ги пуштиш тие се отпуштаат, а кога ги држиш на око, тогаш си удав – рекла во интервју за “Стори“.