Ким Кардашијан открива колку склекови прави дневно, дури не е за верување (видео)

Додека се вртат озборувања дали телото на Ким Кардашијан е природно или не, и тоа со акценнт на незиниот задник, нејзините инстаграм приказни докажуваат дека таа вложува голем напор за својот изглд.

Оваа мајка на три деца шест месеци соработува со фитнес група скоро секој ден.

Кардашијан неодамна споделила на мрежите една од вежбите...

 
 
 
View this post on Instagram

Bottoms Up 🍑 🍑 @kimkardashian #kimkardashian

A post shared by Kim Kardashian Snapchats 🍑 (@kimksnapchats) onAug 5, 2018 at 4:34pm PDT

 

Вежби кои и неможеме да поверуваме во она што таа го напишала на инстаграм

Ким со своите 117 милиони следбеници го сподели видеото во кое работивежби: "Во ред , сега работиме со долниот дел од телото", нарекувајќи го клип "1000 клекнувања денеска".

Добро прочитавте, 1000 клекнувања!

Признава дека понекогаш вежбите толку многу ја измачуваат што и доаѓа да ја изеде опремата во фитнес салата од болка.

"Но поминавме низ тоа и готови сме".

 
 
 
View this post on Instagram

WTP

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) onJun 26, 2018 at 11:01am PDT

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари