Раперот Канје Вест, наводно, сака да биде во врска со уметничка по разделбата со Ким Кардашијан, а сите се прашуваат кој од многуте додворувачи ќе успее да го освои срцето на најпознатата ријалити убавица на Светот.

Според „Daily Mail“, откако Ким Кардашијан (40) и Канје Вест (43) објавија дека се разведуваат, многумина се надеваа дека ќе успеат да ја освојат ријалити ѕвездата.

Убавата Ким во моментот наводно не сака да биде во врска, па мора да одбие бројни додворувачи, меѓу кои има многу ултрапознати момци.

„Луѓето се обидуваат да стигнат до неа преку заеднички пријатели и соработници за да ги запознаат, од членови на кралското семејство до актери од А-листата до спортисти и бизнисмени милијардери“, изјави неименуван извор за „Page Six“.

Тој не прецизираше за кое кралско семејство станува збор, но се претпоставува дека станува збор за британското.

– Луѓето се обидуваат да стапат во контакт со неа преку пораки на социјалните мрежи – додаде тој, но посочи дека во моментот веројатно нема ништо од новата љубов затоа што Ким не ја бара, но не ја исклучува и можност нешто да се случи.

Пред неколку дена, американските медиуми објавија дека Канје Вест, по разделбата со Ким, сака неговата следна врска да биде со уметничка и креативна личност.