Карлеуша удрила по хрватските фудбалери поради Томпсон, па веднаш го избришале твитот, но некој го зачувал да раскажува за....

Репрезентацијата на Хрватска денеска го прославуваа успехот на Мундијалот и стигнаа во Загреб каде што цел ден автобусот со фудбалерите поминувал низ Загреб.

На дочекот пееле Запрешиќ Бојс и Марко Перковиќ Томпсон кој повторно предизвикал бура меѓу српските медиуми.

По тој повод се огласила и Јелена Карлеуша и го објавила следниот твит:


  

Нама сомнение дека е разочарана со овој потег на Хрватска, но едно се сигурно – и таа веројатно би била главна ѕвезда на евентиуален голем успех на српката фудбалска репрезентација.

 

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари