Модниот дизајнер Саша Видиќ и пријател на Јелена Карлеуша го коментираше неодамнешниот конфликт на пејачката со Аца Лукас и патем се осврна на бракот со Душко Тошиќ, по што се огласи и самата Јелена Карлеуша.

Имено, приказната за Милица Павловиќ, Ана Николиќ и песната Проверено, која Николиќ наводно ја присвоила, е актуелна со денови, а Видиќ е на мислење дека се отишло предалеку, а една реченица што излезе од него привлече многу на вниманието.

“Јелена многу ја сакам и секогаш ќе бидам на нејзина страна. Секој конфликт што ќе се случи јас ја сакам Јелена. Таа е пред се голема пријателка, еднаш и згрешив, ја плукнав, но и се извинив за тоа .

Каква навреда му кажа на Лукас?

Се што кажала прави легално и зборува за тоа легално. Помина долг пат, прашање е дали ќе веруваме или не.

За што сега ги откриваш тие глупости? Жената е разведена!

Збогум, пријатно“, изјави Саша, а ова беше доволно многумина да се запрашаат дали парот Карлеуша Тошиќ се развел …

Саша истакнал и дека пејачот никако не можел да ја наруши врската меѓу Јелена и Душко и низ смеа додал дека тоа е невозможно „бидејќи Јелена веќе му удрила шлаканица“, пишува „Еспресо“.

Со оглед на тоа дека ова крена голема прашина и почна бројни наслови за разводот на популарната двојка, на Инстаграм се огласи и Јелена Карлеуша.

“Го сакам Саша, но морам да демантирам. Не се разведов и не му удрив шамар на Душко, ниту на Лукас. Јас сум нежна жена”, напишала Карлеуша.

Фото: принтскрин јутјуб