Среќа, се добро се завршило

Пејачката Јелена Карлеуша со својата нова објава на Инстагргам сите ги загрижила.

Имрно, таа на својата Инстаграм закачила фотографија на која се гледа каде што прима инфузија, а покрај сликата образложила што и се случило.

– Им благодарам на сите добри луѓе од Ургентниот центар… Некогаш убод од оса се претвора во гушење и отекување, но и запознавање на добри луѓе кои спасуваат животи – напишала Јелена и ставила емотикон срце.

Таа, очигледно била алергична на убод од оса, а судејќи по објавата, за среќа се добро се завршило.