Карлеуша без влакна на јзик: реалити се сериозни будали! Таму се еб*т и тепат!

Јелена Карлеуша неретко ги изнесува своите ставови за се што се случуа во Србија, а сега се огласила по повод реалити програмата која се повеќе ги брише границите на гледаност.

- Овде луѓето амо се еб*т и се тепаати тоа нашите деца го гледаат. Мора да ја спасуваме младината од тоа. Јас своите ставови ги искажувам на Твитер и се гадм од реалито. Во сранство се знае во кои телевизии оди таков формат – не се оди на национална фрекфенција. Ова е премогу страшно – истакнала Јелена, а кога и е сугерирано дека и таа била дел од "Големиот брат"како и тоа дека и нејзината мајка се нашла во "Академија на дебели", пеачката одговорила:

- Точно е и мојата мајка беше таму, но тоа не беше како што е ова сега. Само сериозни будали можат тоа да гледаат и да бидат фанови на тоа. Тогаш се цензурираа псовките. Денеска глдаме како поласвет, ХУ имиња и презимиња, стануваат параметар за вредност – заклучила Калеуша, кој доаѓала во "Фарма", која исто така била обележена со кавга и физички пресметки.

 
 
 
View this post on Instagram

😘

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) onAug 2, 2018 at 1:16pm PDT

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари