Кање Вест моментално е под полициска истрага, потврди неговиот портпарол за „Page Six“. Пејачот наводно се скарал со еден обожавател во четвртокот во три часот наутро, кој побарал автограм пред клубот.

Се наведува дека Вест го удрил обожувателот, кој потоа паднал на земја.

Полициската управа на Лос Анџелес не открива други детали, само ја потврдува истрагата. Раперот не бил на местото на настанот кога пристигнала полицијата.

На раперот му се заканува затворска казна од шест месеци.