НОВ СИНГЛ И ВИДЕО ПОСЛЕ ДОЛГА ПАУЗА

Jасмина Гуњова најавува голем камбек!

Јасмина Гуњова после долги години пауза деновиве ја сними новата песна која ќе биде проследена и со видео.

Јасмина Гуњова после долги години пауза деновиве ја сними новата песна која ќе биде проследена и со видео. Станува збор за темата "Не ни треба повеќе" која е авторско дело на Борче Димитров од групата "Рафинерија", а кадрите за спотот се снимени на неколку локации во Скопје.

Виновник за песната е Борче Димитров. Тој ми ја понуди и навистина ми се допадна , токму поради тоа решив да соработувам со него и до сега не зажалив. Текстот е навистина убав. Се надевам дека ќе и се допадне и на публиката", откри фолкерката која летово планира да го помине работно.

Поврзани

Најнови вести

Коментари