Холивудската ѕвезда и во шестата деценија од животот немаше проблем да ја покаже својата совршена фигура, сите гледаа во нејзините стомачни мускули.

Убавата актерка уште еднаш ги воодушеви следбениците на социјалните мрежи со својата совршена става, на која може да и позавидат и двојно помладите девојки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

Хали е познато дека редовно посетува теретана и тренира со својот личен тренер, атрактивната актерка тоа многу почесто го прави во овие услови на изолација и пандемија.

Резулатите од напорниот тренинг се неверојатни. 54 годишната Хали ги покажа облините во тесни хеленки и спортски топ за што доби илјадници лајкови и позитивни коментари од фановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

На последните тренизи Хали немала проблем да одработи и една „битка“ со боксерската вреќа.