Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди не слушнал добри вести.

Икарди имал повик од полицијата кој го запрепастил.

Додека се подготвуваше за натпреварот против тимот во Лориен, неговиот дом во Париз бил ограбен, а провалниците го олесниле за огромна сума.

Француските медиуми пишуваат дека Аргентинецот останал без бројни скапоцености и дека вредноста на работите што биле одземени е повеќе од 400.000 евра.

Крадците очигледно добро го следеле движењето на аргентинскиот напаѓач. Тие го искористија фактот дека тој беше на пат и дека неговото семејство не беше во Париз и извршило разбојништво.

Покрената е обемна истрага.