Чујте и почујте – Хари Потер ќе стане татко.

Да, добро прочитавте, сите вие ​​кои сè уште го гледате овој актер преку неговата најпозната улога, онаа на Хари Потер.

Имено, Даниел Редклиф го очекува своето прво дете со девојката Ерин Дарк, пренесува Daily Mail.

Портпаролот на Хари Потер ја потврди радосната вест претходно денеска. Тој изјави дека парот кој е заедно повеќе од една деценија е воодушевен и целосно подготвен за улогата на родители.

Даниел и Ерин се запознале на снимањето на филмот на кој работеле и двајцата. Како што рекоа на почетокот на нивната врска, тоа беше љубов на прв поглед.

Фото: Профи