Јелена Карлеуша пред неколку дена отпатува во Дубаи за да се одмори по напорната сезона и многубројните настапи. Покрај тоа, пејачката ја искористи приликата да се види и со Милица Павловиќ, која настапуваше во Обединетите Арапски Емирати, а со која го следеше натпреварот помеѓу Србија и Бразил во рамките на Светското првенство во Катар.