Голем судар во Белград, повреден глумецот Милан Васиќ

Милан Васиќ (38) и тројца други се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Шид, во близина на хотелот "ИН" во Нов Белград.

6 возила учествувале во сообраќајката, налетани едно позади друго. 

Четири лица се повредени, вклучувајќи го и Васиќ, и веднаш се пренесени во Воено-медицинската академија, а сите тие претрпеле повреди од неопределен степен.

Поврзани

Најнови вести

Коментари