ГО НАПУШТИЛА БАЛКАН: Џејла запишала факултет ДАЛЕКУ од дона, сестрата и испратила убава порака

Џејла пред неколку дена објавила каде од сега ќе живее.

Победничка во “Ѕвездите на Гранд“ и пејачка Џејла Рамовиќ неколку дена ужива во Барселона со своите сестри Лејла и Шеља.

Имено, иако изгледа како да сестите заминале само да се опуштат и одморат, вистинската причина е што пејачката запишала факултет во Шпанија.

– Запишан факултет во Шпанија – пред неколку дена обелоденила Џејла на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)

Нејзината сестра Шејла сега на помладата сестра, покрај своја фотографија на Инстаграм, порачала:

– Здраво голем свету, биди добар кон неа.