Славната турска глумица Ебру Шахин игра главна улога во популарната серија “Невозможна љубов“, со својот последен гест ги одушевила Србите.

Имено, глумицата на својот Инстаграма му честитала доденден на својот дечкото и тоа на српски јазик. Ебру е во врска со познатиот кошаркар Џеди Осман кој е по потекло од Македонија, додека неговата мајка е од Нови Пазар, па така тој и неговата девојка знаат српски јазик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

– Се лесно кога си покрај мене. Среќен роденден сонце мое – напишала глумицата објавувајќи заедничка фотографија со кошаркарот, која била засипана со позитивни коментари