Пејачката и актерка не дала никакво објаснување, а нејзините 226 милиони следбеници на Инстаграм се прашуваат што се случило. На почетокот на оваа недела, Џенифер објави слатко видео на TikTok на кое се гледа како се гушка со својот сопруг Бен Афлек, а видеото беше споделено и на нејзиниот Инстаграм.

Меѓутоа, сега тоа видео, како и сите други објави на нејзиниот профил, исчезнаа.

Нејзината претходна содржина сè уште е видлива на нејзините официјални страници на Twitter, Facebook и TikTok. Лопез, која откри дека нејзиното вистинско име сега е Џенифер Афлек, не даде никаква изјава или коментар за промените.