Познатиот состав на жирито е подготвен за предизвиците кои ги носи новата серија, но  подготвена е и убавата водителка Сања Кужет. Убавата водителка не крие дека е расположена за дружење со новите кандидати и верните публика.

Во двомесечната пауза Сања  го користеше секој момент да ги наполни батериите, а пред самиот почеток се огласи на социјалните мрежи.

-Малку повеќе уживање во природата. Од понеделник ќе бидам затворена во студио бидејќи почнува снимањето на новата сезона на „Ѕвезда Гранда“ – напиша таа во описот на сетот фотографии што го сподели со своите фанови.

Атрактивната Сања позираше во лежерно издание, а тексас здолништето во преден план ги истакна нејзините витки нозе.

Но како и секогаш од Сања во шоуто се очекува повторно да блесне во елегантните фустани и креации.