Познатата манекенка е позната по својата совршена фигура, а се прослави како модел на познатиот бренд за долна облека Victoria’s Secret.

Атрактивната Алесандра сега уште еднаш ја покажа својата неверојатна фигура позирајќи на плажа во Будва во бикини кои повеќе откриваат отколку што покриваат. 

Бразилската убавица с носи бикини чиј горен дел со корпи одлично ги држи и обликува нејзините гради.

Долниот дел е во златна боја и овие микро гаќички ги откриваат нејзините затегнати стомачни мускули и витките нозе, како и бронзениот тен.