На вчерашната премиера на новиот  филмски хит на холивудскиот супер стар Том Круз, продолжението на  „Top Gun: Maverick“, актерката Ева Лонгори  се појави во импресивен фустан составен од метални светкави делови.

Овој „мозаичен“ фустан на Кристина Отавија ја следи линијата на телото на ѕвездата од серијата „Очајни домаќинки“,мами да го погледнете и ја истакнува секоја нејзина облина. Спектакуларната креација е надополнета со висечки обетки. Убавината на своето лице ја истакнала со дискретна шминка, која ги истакнала нејзините очи.

На црвениот тепих во Кан секако дека има и модни промашувања. 

Француската манекенка Диди Стоун не се прослави во фустанот на Роберт Кавали, велат модните критичари.