Манекенката Софија Милошевиќ веќе некое време ужива во убавините на црногорското приморје.

Таа е често активна на социјалните мрежи, и не пропушта прилика да ги информира своите следбеници за нејзините актуелни случувања. Сега Софија на Инстаграм објави неколку фотографии од Црна Гора каде ги поминува топлите летни денови.

Софија на радост на фановите на фотките најчесто е во сексапилно бикини, кое ја истакува нејзината совршена става.

Софија и Лука Јовиќ инаку пред неколку месеци го добија своето второ дете.