Колумбиско-американската актерка Софија Вергара (48) беше фотографирана на улиците на Лос Анџелес додека го снимаше шоуто „America’s Got Talent“ каде што е во улога на жири, а во оваа прилика предизвика лавина од коментари на обожаватели до нејзиниот прекрасен изглед.

Имено, најплатената актерка за 2020 година прошета во широк фустан со дезен на леопард, а изгледаше поубаво од кога било.

Софија имаше прекрасна фризура – лесни кадрици кои дополнително ја истакнуваа нејзината женственост, таа носеше црни високи сандали и целиот изглед го спои со црна чанта на која имаше и дезен на леопард.

Вергара имаше очила за сонце во светлокафеава боја и розов кармин на усните, а кога одеше од автомобилот до студиото, сите минувачи се свртеа по неа.

„Каква мачка“, „Убава“, „Не старее“, „Најубавата актерка во Холивуд“, беа коментарите на најверните фанови.

Претходниот ден, Софија прошета во црн, тесен фустан кој ги истакна сите нејзини облини.

Да потсетиме, Софија Вергара заработи 43 милиони долари на малите екрани минатата година, што ѝ донесе титула најплатена актерка во Холивуд за 2020 година. Втора по ред е Анџелина Џоли со 35,5 милиони долари, додека на третото место е актерката Гал Гадот со 31,5 долари милиони