Драгана Џаиќ, ќерката на легендарниот Драган Џаиќ, денес слави роденден, но она што е интересно е дека денес е прекрасен ден и за нејзината мајка Бранка.

Мајката и ќерката слават роденден во ист ден, а Драгана објави заедничка фотографија на својот Инстаграм профил и испрати честитка до нејзината мајка.

-Нека ни е среќен роденденот, те сакам мамо, напиша таа.

Бранка и Драгана изгледаат одлично на оваа фотографија, а многумина лесно можеа да помислат дека се сестри, а не мајка и ќерка.