Светски познатата актерка, жена која важи за една од најубавите на светот, Шерон Стоун, сепак плени со својата убавина, дури и во седмата деценија од нејзиниот живот!

Оваа убавица, која сите ја паметат по легендарната сцена од „Basic Instinct“, на 63 години беше фотографирана за шпанското издание на списанието „Elle“ и уште еднаш го воодушеви светот.

 

View this post on Instagram

A post shared by ELLE España (@elle_spain)

Шарон позираше седејќи на стол, во палто, додека нејзините голи, долги нозе беа во преден план.

На втората фотографија, таа позира во едноставна бела долна облека, додека со насмевка гледа во камерата.

 

View this post on Instagram

A post shared by ELLE España (@elle_spain)

Нејзиниот изглед ги воодушеви многумина, кои во коментарите на социјалните мрежи напишаа дека е убава, дека изгледа 20 години помлада, како и дека дури и во седмата деценија изгледа подобро од многу помлади колешки.