Откако се запознаа, а потоа почнаа и да излегуваат во 2017 година, мегапопуларниот Лео и убавата  Камила успешно ги избегнуваат заедничките фотографии во медиумите, иако веќе пет години се во среќна врска.

Сега беа снимени во Малибу со пријатели,  убава Аргентинка повторно воодушеви со својот едноставен стајлинг. 

Облечена во проѕирен бел фустан Камила  покажа дека најдобро се чувствува во опуштени комбинации.

Со оглед на тоа што ја започнаа својата романса кога таа имаше само 20, а тој 42 години, многумина  коментираа за нивната огромната разлика во годините. Но, Ди карпио најверојатно е „слаб“ на млади убавици. 

Холивудскиот актер и пред Камила секогаш беше поврзуван со млади убавици.