43 годишната Кортни на мала свадба реши по втор пат да му каже „да“ на музичарот Тревис Баркер.

Двојката за прв пат се венча во Лас Вегас, а сега одлучи да одржат официјална свадбена церемонија дома, во Санта Барбара.

Парот се сврши во октомври 2021 година, а сега си размени завети пред мал број луѓе.

На малата интимна церемонија изненадувачки ги немаше  сестрите на Кортни од кланот Кардашијан Џенер, Ким, Клои, Кајли и Кендел , но беаприсутни  бабата на Кортна и таткото на Тревис.

За големиот ден Кортни избра мини бел фустан, прилично необичен модел за венчаница. Фустанот има длабоко деколте, а на сè додаде соодветен превез и проѕирни ракавици. Изборот на чевли изненади многумина и затоа што носеше темноцрвени салонки, а на свадбите претежно младите носат бели или слични тонови.