Манекенката позираше на зајдисонце на терасата со поглед на море, облечена само во минијатурни бели гаќички за капење.

На Хајди не ѝ се непознати топлес фотографиите, а сега во преден план ја стави својата бујна позадина без никаков белег на целулит.

Изгледа дека „жешката“ фотографија е направена за време на нејзиниот неодамнешен летен одмор на островот Свети Вартоломеј на Мали Антили.

На одмор ѝ се придружија нејзиниот сопруг Том, нејзините четири деца и идентичниот брат близнак на Том и колега од бендот, Бил Каулиц.