27 годишната манекенка уште еднаш покажа зошто милиони мажи ја сметаат за една од најубавите жени на светот.

Атрактивната членката на „Кланот Кардашијан Џенер“  во секоја прилика изгледа божествено и одзема здивот, а нејзиниот најнов аутфит привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Кендел во Париз се појави во елегантен, провокативен, забавен, недооценено и многу, многу шик мантил фустан кој го истакна нејзиното совршено тело.

Имено, Кендал е видена во сив фустан со потпис на белгиската модна дизајнерка Ен Демелмистер, а се работи за многу необичен дизајн инспириран од мантилите.