Риалити sвездата Кортни Кардашијан (41) на својот Инстаграм сподели жешки и секси фотографии на кои позира во оскудно сребрено бикини покрај базен. На своите следбеници им ги покажа своите волшебни облини од скоро секој агол.

„Пролетни празници“, напиша Кортни во описот на објавата, која за повеќе неколку часа доби над милион лајкови од воодушевени обожаватели.

На фотографиите, Кортни, покрај облините, ги посочи и нејзините совршени стомачни и остави малку на фантазијата на нејзините следбеници. Нејзината влажна долга коса лежерно паѓаше над нејзините рамена.

„Имаш совршено тело“, „Ова е најубавото што го видов на социјалните мрежи денес“, „Кралица“, „Преубава си“, „Толку си убава“, „Ангел“, „Совршенство“, „Престани да нè мачиш“, коментираа фановите на Кортни.